Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kanye West i kërkon para Mark Zuckerberg-ut

Kanye West i kërkon para Mark Zuckerberg-ut
November 08
10:48 2016

Para disa kohësh, themeluesi i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, ka thënë se do të dhuronte 3 miliardë $ dhe Kanye West i ka thënë se është i zhytur në borxhe e kishte nevojë për një ndihmë prej 1 miliard $.

Më pas, ai ka bërë disa postime në Twitter duke i kërkuar Zuckerberg ta ndihmojë atë dhe t’i përgjigjet.

Thuhet se Kanye nuk është keq nga gjendja ekonomike që kërkon ndihmën e Mark, sepse në qoftë se do të kishte shumë borxhe nuk do të zgjidhte një ndër projektuesit më të famshëm për të mobiluar shtëpinë në Calabasas, California. Fillimisht Kanye-t nuk i kanë pëlqyer mobiliet dhe i ka hedhur ato për të blerë të tjera./Blitz.al/

mark

 

 

Komento
Shperndaje