Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kanye West habit fansat: “Në të ardhmen njerëzit nuk do të mund të flasin”

Kanye West habit fansat: “Në të ardhmen njerëzit nuk do të mund të flasin”
November 22
09:25 2016

Në një intervistë për “Surface” që është publikuar vetëm përpara një dite, Kanye West ka habitur me parashikimet e tij për të ardhmen. “Unë mendoj se njerëzit nuk do të mund të flasin në të ardhmen. Ata do të mund të komunikojnë me anë të syve, gjuhës së trupit dhe shenjave. Të gjithëve do t’u duhet të mësojnë gjuhën e shenjave se përndryshe nuk do të mund të komunikojnë dot”, – ka thënë reperi.

Ai madje ka folur se gjithashtu me kalimin e kohës edhe mënyra se si njerëzit me ngjyrë do të shihen nga të tjerët do të ndryshojë, kjo sepse sipas atij janë pikërisht kultura, arti dhe biznesi që i ndryshojnë pikëpamjet dhe këndvështrimet e të tjerëve.

West njihet si një nga reperat që pëlqejnë shumë të flasin dhe oratoria është nga pikat e tij më të forta. /Blitz.al/

Shperndaje