Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Kam menduar ta lë muzikën”- Capital T i përgjigjet për herë të parë pyetjeve të fansave

“Kam menduar ta lë muzikën”- Capital T i përgjigjet për herë të parë pyetjeve të fansave
May 26
14:41 2019

Duhet ta pranojmë që rrjetet sociale me gjithë risitë që sjellin na japin mundësinë të njohim më shumë njëri-tjetrin, dhe “Ask me question” është një alternitivë ke mund t’i drejtohesh një pyetje cilido ke interes dhe të shuash kuriozitetin.

Sigurisht që kjo është një menyrë që aplikohet më shumë nga persionahet e njohur dhe i fundit që ka përdorur një alternative të tillë komunikimi interaktiv më ndjekësit e tij është Capital T.

Duke qenë se reperi numëron shumë ndjekës në rrjete sociale padyshim që është shumë e vështirë që t’i kthejë përgjigje të gjithëve ndaj ka zgjedhur t’i përgjigjet 5 pyetjeve të preferuara nga ato që i kanë dërguar fansat.

Nëpërmjet tyre, njohëm dhe zbuluam pak më shumë Capita T:

1. Nëse sot do të ishte dita e fundit e jetës së reperit, ai nuk do bënte as më shumë nga çfarë bën çdo ditë sepse e jeton çdo ditë sikur të ishte e fundit.

2. Po, ka menduar shpesh herë ta lërë muzikën.

3. Më në fund këtë vit do të kemi mundësi ta ndjekim Capital T në intervista televizive.

4. Capital është një njeri i lumtur, dhe lumturia sipas tij nuk ka lidhje me paratë dhe famën.

5. Reperi është i vetëdijshëm që ka rritur standartin e muzikës dhe performancave që ben por pranon se ka edhe kolegë të tjerë me të cilët mund të krenohemi në botë.

/Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje