Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Joaquin Phoenix mund të jetë Jezusi i ardhshëm i Hollivudit

Joaquin Phoenix mund të jetë Jezusi i ardhshëm i Hollivudit
April 23
15:53 2016

Së shpejti, në Hollivud do të fillojnë xhirimet për filmin “Mary Magadlene”. Në rolin e Maria Magdalenës do të jetë Ronney Mara. Por nuk është vendosur akoma se cili do të luajë rolin e Jezusit. Joaquin Phoenix ka filluar bisedimet për të marrë këtë rol, por për momentin asgjë nuk është e sigurt.

Phoenix ka tendencë të jetë pak i çuditshëm në rolet e tij, por në disa filma ai përcjell ndjeshmëri dhe ngrohtësi, karakteristika që e ndihmojnë të luajë në mënyrë perfekte rolin e Jezusit. Deri tani ai ka luajtur në role karizmatike, i vetmuar, i huaj, kurse me rolin e Jezusit ai do të shfaqet pak i çuditshëm. Shumë aktorë të mëdhenj kanë luajtur Jezusin, do të ishte interesante në qoftë se rolin do ta merrte Phoenix.

Etiketimet
Vip
Shperndaje