Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Jennifer Lawrence, aktorja më e paguar edhe për këtë vit

Jennifer Lawrence, aktorja më e paguar edhe për këtë vit
August 24
17:44 2016

Për të dytin vit Forbes raporton se 26 vjeçarja Jennifer Lawrence është aktorja më e paguar, duke fituar 46 milion $ në vit.

Lawrence është femra e vetme nën 30 vjeç që fiton shumë para në Hollywood pavarsisht se fitimet e saj kanë rënë me 11.5 % në krahasim me vitin e kaluar. Ajo ka thënë se është ndjerë e nënvlerësuar që disa prej aktorëve meshkuj kishin më shumë fitime.

Jennifer është femra më e paguar duke lënë pas Jennifer Aniston, Melissa Mçarthy, Scarlett Johansson./Blitz.al/

Komento
Shperndaje