Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ja cilat janë 6 performancat më të mira të Prince

April 22
16:10 2016

Legjenda e muzikës, Prince, vdiq në shtëpinë e tij në Minnesota. Muzika e tij e bëri që të ishte një nga artistët më të paguar të pop-it në të gjitha kohërat. 57-vjeçari ka qenë një figurë kryesore në muzikën pop për 3 dekada.  Gjithashtu shfaqjet e tij kanë qenë legjendare dhe  shpesh zgjatnin për më shumë se tri orë. Ndër performancat e tij të shumta, më poshtë do të shikoni 6 prej më të mirave.

1.Medley, Super Bowl 50, 2016


2.”I Wanna Be Your Lover”, Capitol Theatre, 1982

 

3.”She’s Always in My Hair”. Arsenio Hall Show, 2014

 

4.Rock And Roll Hall of Fame, 2012

 

5.”Creep” cover, Coachella, 2008

6. “Welcome 2 America Tour”, 2011

Komento
Etiketimet
Shperndaje