Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Disa nga personazhet që vrapuan sot për autizmin

April 02
15:03 2016

Maratonës së sotme të vrapimit në mbështetje të individëve të prekur nga autizmi nuk i kanë munguar personazhe të famshëm të ekranit. Gazetarë, artistë, sportistë, politikanë etj., i janë bashkuar vrapimit në rrugët kryesorë të kryeqytetit duke shprehur mbështetjen e tyre për kauzën ‘Run4Autism’. Blitz.al ju tregon disa nga personazhet që nuk kanë pushuar këtë të shtunë, por kanë vrapuar në bulevard dhe kanë mbështetur nismën “TiRun” në Ditën Ndërkombëtare të Autizmit:

 

Komento
Etiketimet
Shperndaje