Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

I njihni apo jo? Ja disa nga emrat e njohur te ekranit shqiptar kur ishin fëmijë

I njihni apo jo? Ja disa nga emrat e njohur te ekranit shqiptar kur ishin fëmijë
December 14
11:57 2017

Drejtoresha e Qendrës Kombëtare Kulurore  për Fëmijë Monika Lubonja ka publikuar disa foto shumë të veçanta të atyre që sot janë disa nga emrat më të njohur të ekranit shqiptar. Ata kane spikatur me talentin e tyre edhe kur ishin fëmije e këtë e shohim edhe në albumin e publikuar.

Ish Pallati i Pionerit, sot Qendra Kombëtare Kulturore për Fëmijë feston 70 vjetorin dhe Lubonja ka publikuarbashkë me foto një shkrim ku thuhet

#Festojmë70vjetorineQKKF

Sa të vegjël kan qënë dikur.

Sot të gjithë e njohim Irma Libohoven Inva Mulën, Ardit Gjebrean, David Tukiçi , Zana Çelën, e shumë e shumë figura të tjera të skenës shqiptare qe dolen nga ky pallat, qe me vone shume prej tyre u ngjitem dhe ne skenat botërore.Të gjithë e kanë një të përbashkët, kanë qenë pjesë e ish Pallatit të Pionerit, sot Qendra Kombëtare Kulturore për Fëmijë A keni kureshtje t’i njihni ata në intepretimet e tyre te para kur këndonin fëmi ? Ju presim te Festojmë 70 vjetorin e Qendrës Kulturore të Fëmijëve,. ditën e Dielë, ora 19:00 në sallën e Universitetit të Arteve. /Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje