Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

I emocionoi të gjithë me fjalimin në Golden Globes, akuzohet Oprah Winfrey: “Ti je pjesë e problemit dhe e ngacmimeve seksuale!”

I emocionoi të gjithë me fjalimin në Golden Globes, akuzohet Oprah Winfrey: “Ti je pjesë e problemit dhe e ngacmimeve seksuale!”
January 11
23:36 2018

 

Ditën e dielë, teksa pranoi çmimin e saj në ceremoninë “Golden Globes”, moderatorja Oprah Winfrey na emocionoi të gjithëve me fjalimin e saj kundër ngacmimeve seksuale që kanë bërë xhiron në Hollyëood.

Teksa të gjithë postuan copëza nga ky fjalim dhe shpreheshin se në fushatën presidenciale të 2020-ës Oprah duhet të kandidojë për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Pra, një tjetër personazh showbizzi në krye të Shtëpisë së Bardhë…

Ndryshe nga të tjerët, muzikanti Seal ka postuar një foto ku shfaqet Oprah duke puthur në faqe Harvey Stein, i akuzuar për dhunë seksuale ndaj aktoreve të reja dhe në pjesën e poshtme të fotos shfaqet Oprah, Harvey dhe Rita Ora e re.

“Oh harrova!”, – shkruan Seal. “Ti i ke dëgjuar thashethemet për vite me rradhë por nuk ke asnjë ide që ai me të vërtetë po sulmon aktore të reja seksualisht”

Seal nuk është i pari që kritikon Oprah-n për të qenurit në dijeni të skandaleve seksuale por për shkak të miqësive ka zgjedhur të heshtë. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje