Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Top Awards”, shpallen kandidaturat. Tuna lihet jashtë!

“Top Awards”, shpallen kandidaturat. Tuna lihet jashtë!
May 27
10:27 2016

Në ambientin e klubit “Folie Tarrace” në kryeqytet, janë mbledhur mbrëmjen e djeshme i gjithë stafi i “Top Awards”, bashkë me bashkëpuntorë të këtij eventi, këngëtarët pjesëmarrës si dhe personazhe  publikë. Tema e kësaj feste ishte “Nomination Party” për të shpallur më në fund emrat e kandidaturave të kategorive që garojne prej shumë javësh në listën e “Top Awards”. Një atmosferë e ngrohtë i ka shoqëruar të ftuarit që prej momentit të mbërritjes duke u fotografuar në Tapetin e Kuq, e deri në përfundim të festës. Pas mesnate, Ledion Liço, organizator dhe prezantues i “Top Awards” është ngjitur në skenën e improvizuar dhe në rolin e moderatorit ka shallur kandidaturat për çdo kategori.

Ajo çka kemi vënë re është mungesa e këngëtares Tuna në të gjitha kategoritë si dhe e Dafina Zeqirit, e cila nuk është kantiduar për çmime të rëndësishme si “Female Artist of the Year”, por është e nominuar vetëm në “Video of the year” me këngën ‘Liri’.

Me poshtë ndiqni të gjithë kategoritë me të gjithë të nominuarit përkatës, ku mes tyre do të shpallen edhe fituesit në finalen e madhe të 24 qeshorit:

Female Artist of the Year

ELVANA GJATA

ERA ISTREFI

KIDA

ENCA

NORA ISTREFI

 

Male Artist of the Year

ALBAN SKËNDERAJ

LEDRI VULA

FLORI MUMAJESI

NOIZY

CAPITAL T

 

Group of the Year

NRG BAND

ASGJË SIKUR DIELLI

TROJA

KAOS

 

Viewers Choice

(Voton publiku)

 

Video of the year

CAPITAL T – “Hitman”

LEDRI VULA – “Kings”

KRESHA FT. GJURMËT – “Era”

TROJA – “A e man n’men”

DUFFY FT. MIXEY – “Liri”

 

Avantgarde Artist

ERA ISTREFI

EDONA VATOCI

NOIZY

MC KRESHA

 

Song of the Year

ERA ISTREFI – “BonBon”

MAJK FT. GHETTO GEASY – “S’jena mo”

ELVANA GJATA FT. BRUNO – “Love me”

ERA FT. LEDRI – “Shumë pis”

NOIZY – “Number one”

KIDA FT. MOZZIK – “Premtimet”

2TON – “Ani nasht”

2PO2 FT. FLORI MUMAJESI  – “Gone girl”

MC KRESHA FT. GJURMËT – “Era”

ALBAN SKËNDERAJ – “Unë dhe ti”

 

TAR Hit of the Year

DHURATA DORA – “Numrin e ri”

NRG BAND FT. DJ ALDO – “Mos u nal”

MAJK FT. GHETTO GEASY – “S’jena mo”

ALBAN SKËNDERAJ – “Unë dhe ti”

SAMANTA KARAVELLA – “Asnjo si unë”

 

My Music Hit of the Year

MOZZIK – “Dhezu”

2TON – “Ani nasht”

ELVANA GJATA – “Love me”

LEDRI – “SRMN”

NOIZY – “Grande”

 

Collaboration of the Year

LEDRI FT. ERA – “Shumë pis”

ELVANA FT. BRUNO – “Love me”

GHETTO GEASY FT. MAJK – “S’jena mo”

KIDA FT. MOZZIK – “Premtimet”

2PO2 FT FLORI MUMAJESI – “Gone girl”

 

Achievement Award

(NO NOMINATIONS)

 

Artist to Watch

BRUNO

MOZZIK

ALBAN RAMOSAJ

2TON

KIDA

Shperndaje