Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gigi Hadid “godet” të gjithë ata që e quajtën të dobët: Shkak është sëmundja por sërish ndihemi seksi!

February 12
16:09 2018

Gigi Hadid është kritikuar për rënien në peshë, por modelja u është  kundërpërgjigjur komentuesëve në postimet e saj në Twitter.

Ajo ka shkruajtur se është dobësuar për shkak të sëmundjes “Hashimoto Thyroidits”.Vetë sëmundja shkakton humbje peshe, lodhje dhe lëkurë të thatë. Më tej ka shpjeguar se nuk do të komentojë asgjë pasi mund të jetë shumë e dobët por e shëndetshme. Gjithashtu Gigi u ka treguar njerëzve se po e tronditin me paragjykimet e tyre, një herë e akuzuan se shtoi në peshë e tani për rënien e saj.

Sipas Mjekëve kjo sëmundje mund të dojë muaj ose vite për tu diagnostikuar dhe shkaktohet pasi sistemi imunitar sulmon gjendrat e tiroides duke i bërë ato të fryhen e të dëmtohen. Gigi ka pranuar se është dobësuar por ajo është duke u kuruar dhe do ta marrë sërish veten. Madje ka shpjeguar se nuk ha më pak se më parë hjesht trupi reagon ndryshe.

“Mos u merrni me mua, unë kam gjoks kam muskuj, të pasme, kofshe dhe komentet tuaja nuk do ndikojnë aspak tek unë. Ndihem seksi dhe e dua trupin tim”- ka shpjeguar ajo në një tjetër postim në Instagram./Blitz.al/

 

Komento

Shperndaje