Blitz

 Breaking News

Getinjo dhe Baby G sjellin një tjetër “Monster”

Getinjo dhe Baby G sjellin një tjetër “Monster”
July 10
19:34 2016

E keni menduar ndonjëherë të dëgjoni një këngë moderne të kënduar në mënyrë tradicionale?

Epo, mos u lodhni më, pasi Getinjo dhe Baby G do t’jua tregojnë se si ngjan një këngë e kohëve të fundit, e sjellë në një version folk.

Reperi ka postuar një video në Instagram, ku këndon bashkë me Baby Gee disa vargje të “Monster”, jo siç jemi mësuar t’i dëgjojmë gjithmonë, por në versionin e një kënge popullore nga trevat e veriut.

“Është e gjitha argëtim dhe lojë ndonjëherë”, – shkruan Getinjo në përshkrimin e videos. “Kush mund ta bëjë më mirë një “cover” të Monster?”

Sigurisht, një version më interesant se ai që sollën dy këngëtarët nuk besojmë se mund të ketë, por ia vlen të presim video të tjera.

It’s all fun and games sometimes ?? #monster cover who can do it better ? @itsbabygeee @zzapnchriss

A video posted by GETINJO (@getinjo) on

Tags
Share