Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gent Zenelaj tregon më në fund përse nuk flet me Julian Dedën: Arsyeja e vërtetë është Egi!

Gent Zenelaj tregon më në fund përse nuk flet me Julian Dedën: Arsyeja e vërtetë është Egi!
July 07
16:52 2018

 

Julian Deda dhe Gentian Zenelaj prej vitesh nuk flasin me njëri-tjetrin.Askush nuk e dinte deri më tani se cila ishte arsyeja e vërtetë që bëri që dy miq prej vitesh të prishnin marrëdhënien e tyre dhe të mos flasin ende sot. I ftuar këtë të shtunë në “Thumb” drejtuar nga Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu Gent Zenelaj ka treguar për herë të paë arsyen përse nuk flet me Julian Dedën.

“Arsyeja është Egi. Kur ika unë nga Vizioni doli një urdhër që: Kush i flet Gentian Zenelajt pushohet nga puna.”
Një nga këta është Egi, të cilin unë e kam shok akademia që në ’97. unë dhe Ehgi njemi shumë shok, njihemi prej vitesh na lidhin shumë gjëra. nuk mund të shkëputem unë me Egin se doli një urdhër i brendshëm në Vizion Plus. Dhe mua më ka ardhur shumë keq që kolegë të mitë kanë marrë masa ndaj Egit duke i bërë një kritikë dhe duke e detyruar Egin të ngrihet në këmbë dhe të ndihet shumë keq. Me Egin jemi takuar fshehurazi. Më erdhi shumë kleq sepse të gjithë ne kemi nga një tullë shumë të rëndësishme në “Apartamentin 2xl” kush më pak kush më shumë. Nuk mund të fshihej Gentian Zenelaj duke dhënë një urdhër që mos i flisni më Gentit. Genti ka qenë prezent gjatë gjithë kohës. Edhe kur ata se dinë.
Kam filluar ndjek një strategji të re. unë dua të kem miq dhe shokë shumë të mirë. Do të bëj çmos të fitoj shokë dhe jo të humbasë shok.
Jam i lumtur që Juli është në kauzën kundër teatrit sepse Juli kupton arsyet përse duhet të ruhet historia e teatrit shqiptar. Sepse dhe babai i tij është pjesë e teatrit shqiptar. Sa do të doja që edhe djem dhe vajza të tjera të ndiqnin shembullin e Julit dhe të dilnin të protestonin për Teatrin.
“,- ka qenë ky rrëfimi i Gentit./Blitz.al/

“Me Julin është hatërmbetje, për shkak të statuseve dhe shumë gjëra. Të mërzit më shumë një njeri që e ke dashur shumë fort sesa një njeri që është skushi në jetën tënde. Jul Deda ka qenë pak më poshtë se vëllai im për mua. Dhe kur të mërzit një njeri i afërt ti ndjehesh shumë i vrarë brenda teje. Sigurisht koha shënon gjithçka. Nuk ka të bëjë me kërkesën për falje. Duhet të kuptohet situata se si ka qenë. Kemi qenë të dy shumë të zësnë për ti kuptuar gjërat. të paktën nuk i kemi prishur punë njëri-tjetrit.””,- përfundon Genti./Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje