Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gazmend Paja, dedikim babait: Kjo vajza nuk i ndahet kapedanit tim prej 52 vitesh

Gazmend Paja, dedikim babait: Kjo vajza nuk i ndahet kapedanit tim prej 52 vitesh
December 02
11:45 2016

Luftar Paja është një nga aktorët më të dashur për publikun shqiptar. Rolet që ai ka luajtur në teatër dhe film kanë mbetur gjatë në mendjen tonë, aq sa me shumë prej tyre ai identifikohet edhe sot. Dje aktori i mirënjohur ka festuar 75-vjetorin e lindjes. Djali i tij, Gazmend Paja, i cili ka trashëguar më së miri talentin dhe profesionin e tij, e ka uruar babain përmes një dedikimi të veçantë. Aktori i “Portokalli”-së ka postuar një foto në Instagram, ku shfaqet me dy prindërit e tij.

“Kapedani mbushi 75 vjeç… kjo vajza në mes ka 52 vite që nuk i ndahet”,- shkruan Gazi në Instagram.

Duket se Luftar Paja feston jo vetëm ditëlindjen, por dhe dashurinë prej 52 vitesh me bashkëshorten e tij, Qamilen./Blitz.al/

gazi

Shperndaje