Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Gazetarja shpërthen ndaj Noizy-t, e quan të paaftë

Gazetarja shpërthen ndaj Noizy-t, e quan të paaftë
October 24
17:04 2016

Reperi Noizy është përfolur në media për gjestin tij në një nga klubet e Tiranës. Ai ka qenë i ftuar të performojë dhe ka hedhur një shumë të konsiderueshme parash në drejtim të publikut dhe kaq mjaftoi që lajmi të “merrte dhenë”.

Ky gjest jo të gjithëve u është dukur mbresëlënës, pasi ka pasur edhe nga ata që u habitën e të tjerë që u revoltuan. Ndryshimi midis tyre është se disa e lavdëruan pasi u pëlqeu, disa të tjerë e mburrën më kot edhe pse mendonin të kundërtën e disa të tjerë nuk e panë si një veprim të bujshëm.

Ndër të revoltuarit ndaj këtij gjesti të reperit është edhe gazetarja Dasara Karaiskaj, e cila nëpërmjet një statusi në Facebook tregon se gazetarët nuk thonë atë që mendojnë për shkak se i tremben Noizy-t.

“E tmerrshmja e Noizy-t (se u frymëzova tashi) është që edhe gazetarët nuk e përshkruajnë ashtu siç mendojnë realisht për të nëpër media.
Nga Noizy kanë frikë të gjithë. Se ai nevrikoset kollaj dhe i trajton edhe më keq akoma nga ç’i trajton zakonisht.
Të dashur kolegë gazetarë, nuk do t’ju japë njësoj intervistë Noizy si ta shani, si jo. E ka mësuar mirë cili është çelësi i suksesit kur je një i paaftë si ai”,- shkruan gazetarja në Facebook./Blitz.al/

desara

Komento
Shperndaje