Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Galeri) Si reaguan VIP-at për fitoren e Serena Williams?

July 10
19:29 2016

Serena Williams padyshim është një sportistet më të dashura e më të pëlqyera jo vetëm nga amerikanët, por nga plot njerëz anë e mbanë globit. Kjo në sajë të forcës, kurajës, guximit dhe fuqisë së saj për të qenë disa herë kampione bote, kontinenti dhe shteti në tenis.

Fitorja e saj ditën e djeshme ishte padyshim një nga fitoret më emocionuese të saj, ku ngriti edhe trofeun e “Wimbledon 2016”.

Sfida u ndoq “live” nga një numër i madh teleshikuesish, por jo vetëm. Disa nga personazhet e famshëm të ekranit kanë qenë të ulur në tribuna për të mbështetur e më pas për të festuar fitoren e Williams, kurse disa të tjerë e kanë shprehur entuziazmin në rrjetet sociale.

Galeria  e mësipërme do t’ju tregojë disa nga reagimet e VIP-ave në finalen e “Wimbledon 2016”.

Shperndaje