Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto/Video) Shenjtërimi i Nënë Terezës, artistët shqiptarë gjatë provave të koncertit…

September 03
10:56 2016

Vetëm 1 ditë na ndan nga ceremonia e Shenjtërimit të Nënë Terezës dhe emocioni për shumë admirues të veprës së saj në mbarë botën është vërtet i madh.

Sigurisht që ‘të ftuarit specialë’ të kësaj ngjarjeje janë shqiptarët, të cilët ndihen protagonistë në festimet që do të nisin që ditën e sotme.

Ndër të privilegjuarit janë artistët të cilët janë ftuar të performojnë në mbrëmjen e sotme në koncertin e organizuar në Vatikan.

Inva Mula, Ermonela Jaho, Gëzim Myshketa, Rita Ora, Shkëlzen Doli e shumë të tjerë tashmë janë gati për të nderuar figurën e Nënë Terezës.

Për të parë artistët (dhe jo vetëm) gjatë provave, ndiqni videon më poshtë:
/Blitz.al/

Shperndaje