Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Si u veshën yjet e Hollywood-it në “Emmy Awards”

September 19
09:37 2016

Mbrëmjen e djeshme, në teatrin “Microsoft” në Los Angeles Kaliforni është mbajtur mbrëmja e 68-të e “Emmy Awards”. Shumë personazhe të njohur të kinematografisë kanë qenë të pranishëm në këtë event.  Seriali “Game of Thrones” ka thyer rekordin për numrin më të madh të çmimeve të fituara ndonjëherë në ndonjë kompeticion, duke marrë plot 12 çmime. Një nga momentet më të rëndësishme në çdo event është tapeti i kuq. Për të zbuluar se çfarë kishin veshur disa nga personazhet e Hollywood-it, shfletoni galerinë./Blitz.al/

Komento
Shperndaje