Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Kur Photoshop-i të lë në baltë

May 26
12:49 2016

Victoria’s Secret

Victoria’s Secret
Picture 1 of 10

Victoria’s Secret ka promovuar këto të brendshme me anë të kësaj fotografie në tetor të vitit 2015. Sapo fotoja është shpërndarë në Facebook ka marrë menjëherë reagime të ashpra dhe negative pikërisht për pjesën lakuese që duhej të ishte mbi të pasmet e modeles.

Ju ndoshta mendoni se në vitin 2016 tashmë të famshmit do të jenë të vetëdijshëm për të gjitha gabimet e Photoshop-it, sidomos kur edhe në rrjete sociale qarkullojnë sondazhe për të votuar dështimin më të madh. Nëse gabimi juaj në një foto është kthyer në një “meme” ndoshta duhet të jeni më të kujdesshëm për sfondin e fotografive apo deformimet që bëni në gjymtyrë me anë të Photoshop-it. Kështu, për t’ju “ndërgjegjësuar” edhe njëherë, shfletoni galerinë dhe shihni gabimet që disa të famshëm kanë bërë me Photoshop-in.

Komento
Shperndaje