Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Euro 2016 – Personazhet shqiptarë ngjyrosin kuqezi rrjetet sociale!

June 11
14:20 2016

Nik Xhelilaj

Nik Xhelilaj
Picture 1 of 10

 

Atmosfera e Euro 2016 tashmë i ka prekur të gjithë.

Çdo shqiptar, brenda apo jashtë vendit, futbolldashës ose jo ndjehet i emocionuar për prezencën historike të kombëtares shqiptare në një kompeticion të përmasave të tilla.

Vetëm pak minuta para debutimit të Shqipërisë në përballjen e shumëpritur ndaj Zvicrës, rrjetet sociale janë veshur me ngjyrat e flamurit tonë.

Këtë gjë e kanë bërë edhe personazhet e njohur të muzikës,  të aktrimit, të botës së medias apo edhe politikanët. Dikush nga Shqipëria, apo dikush tjetër ‘live’ nga Franca ka dashur të tregojë mbështetjen e tij për 11-shen që do të zbresë sot në fushë, për të na përfaqësuar!

Ndiqni galerinë e fotove më sipër.

Komento