Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Eneda Tarifa dhe Erion Zaloshnja takojnë “miqtë e rrokut”

(Foto) Eneda Tarifa dhe Erion Zaloshnja takojnë “miqtë e rrokut”
November 27
11:00 2016

Koncertin e legjendave shqiptare të rrokut e kanë ndjekur edhe çifti i artistëve Eneda Tarifa dhe Erion Zaloshnja.

Muzikanti Zaloshnja ka qenë ndër të parët artistë që me muzikën e tij solli një tjetër frymë në muzikën shqiptare. Por çifti i artistëve ka shijuar këngët e rrokut shqiptar, interpretuar nga artistët e rinj, së bashku me kolegët e tyre Altin Goci, Elton Deda, Redon Makashi etj.

Ky koncert ka shërbyer edhe si pikë takimi mes artistëve më në zë shqiptarë. / Blitz.al

image image image image

Shperndaje