Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Forbes” shpall listën e VIP-ave më të pasur të planetit. Kryeson Taylor Swift

“Forbes” shpall listën e VIP-ave më të pasur të planetit. Kryeson Taylor Swift
July 12
14:57 2016

 

Ashtu siç është bërë tashmë traditë, edhe këtë vit revista prestigjioze “Forbes” ka publikuar listën e 100 personazheve më të pasur të planetit, duke u bazuar në të ardhurat që ata kanë mbledhur vitin e kaluar.

Ajo që kryeson listën është Taylor Swift me një shifër prej 170 milionë $, kurse vendin e fundit e mban Britney Spears me 30,5 milionë $.

“Forbes” bazohet në të ardhurat që këto personazhe mbledhin jo vetëm në shitjen e albumeve, por edhe në biznese, libra, koncerte, produkte kozmetike, ushqimore e të tjera.

Galeria e mësipërme do t’ju tregojë se cilët janë 10 VIP-at më të pasur të planetit:

 

Komento
Shperndaje