Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Flori Mumajesi kur kishte dy dashuri dhe disa kilogramë më pak

Flori Mumajesi kur kishte dy dashuri dhe disa kilogramë më pak
September 21
19:59 2016

Për të gjithë ata që nuk e dinë, Flori Mumajesi vite më parë ka qenë një ndër zërat më të pëlqyer radiofonikë. Në fillimet e karrierës e ndante dashurinë mes muzikës dhe radios, kishte dy dashuri. Vazhdon ende të ketë elokuencën në të folur, por jo radion.

Fotot janë ato që na kujtojnë herë pas here periudha të bukura mes miqve dhe bashkëpunëtorëve të dikurshëm. Njëri prej kolegëve të dikurshëm të Flori Mumajesit, Florian Heta, ka publikuar një foto me kolegët e “Radio 1″e cila është bërë në vitin 1999, kur Flori po shijonte ende suksesin e këngës së tij të parë, “Ëndrra”. Në këtë foto shfaqet tejet i dobët dhe me një stil reperi (Flori është djali me kanotjere te verdhë) por historia e muzikës së tij ishte më afër ndjenjës sesa rebelizmit. Kjo është arsyeja pse sot kemi këngë shumë të bukura të krijuara prej tij.

 

flor

Shperndaje