Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Fëmijë të famshëm që u transformuan kur u rritën

August 11
18:27 2016

1. Macaulay Culkin

Picture 1 of 8

Culkin u bë i njohur me rolin e tij në “I vetëm në shtëpi 1 & 2”, por teksa rritej edhe fama filloi t’i venitej ashtu si bukuria. Nuk e dimë se çfarë ndodhi me aktorin, por ka zëra se droga, alkooli dhe Michael Jackson janë disa nga arsyet që e çuan në këtë gjendje. Në moshën 35-vjeçare, Macaulay mbeti një personazh i famshëm e kjo jo për rolet e tij në filma, por për shkak të artikujve në media. Ndoshta ai nuk u bë një “monstër” kur u rrit, por ama u bë dikush, të cilit nuk i duhen afruar fëmijët.

Kur shohim një fëmijë të bukur në filma mendojmë me vete se kur të rriten do të bëhen ndër personat më të pashëm të ekranit.

Mund të ndodhë që të “godasim në shenjë” me parashikimin tonë, por ka raste kur gjërat nuk shkojnë ashtu siç duhet dhe përfundojmë të zhgënjyer nga ajo që shohim.

Ka nga ata personazhe që kur janë shfaqur në ekran në moshë të vogël kanë lënë përshtypjet më të mira, ndërsa kur janë rritur kemi shpresuar të mos i shohim më.

Cilët janë këta personazhe? Klikoni në galerinë e mësipërme për të mësuar mbi ta.

Komento
Shperndaje