Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Eurovizioni nuk ka qenë synim për Jonida Maliqin: ”E kam ankth”

Eurovizioni nuk ka qenë synim për Jonida Maliqin: ”E kam ankth”
February 09
17:21 2019

Jonida Maliqi u shpall fituese e Festivalit të RTSh me këngën “Ktheju Tokës”. Ajo do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion në maj të këtij viti dhe e ftuar në barin emisionit “Thumb” të Fatmës dhe Aulonës ka treguar nëse e ka pasur ndonjëherë dëshirë festivalin Europian.

“Kur më tha autorja këngës që me këtë mund të shkojmë edhe në Eurovision i thashë: Ej po shkojmë shumë larg, sepse për mua Eurovizoni nuk ka qenë kurrsesi ambicie, përkundrazi ka qenë një lloj ankthi duke paramenduar të gjithëe kolëget ndër vite, duke menduar nëse ata nuk kualifikoheshin, këtu vendoseshin në tabelë qitjeje dhe thoja mjerë ata që po kthehen në aeroport tani dhe do dëgjojmë komente nga më të çuditshmet.”

Por do ta shijojë, e kanë pëlqyer dhe jam shumë e lumtur, të jap maksimumin.- ka përfunduar Jonida.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje