Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Europianët e famshëm që fituan më shumë këtë vit!

Europianët e famshëm që fituan më shumë këtë vit!
October 20
17:26 2017

Dy muaj na ndajnë nga përfundimi i vitit 2017 dhe fillimi i 2018-ës e ashtu siç e do tradita, Forbes ka publikuar listën e personazheve të famshëm evropianë që kanë fituar më shumë gjatë këtij viti që po lëmë pas.

Sipas një formule përllogaritjeje të sajën, Forbes ka renditur 20 të famshmit që janë pasuruar më shumë këtë vit krahasuar me të tjerë kolegë. Listën e poshte po ua tregojmë tani.

 

 1. Zlatan Ibrahimovic – 32 milion $

 

 1. Conor McGregor – 34 milion $

 

 1. Gareth Bale – 34 milion $

 

 1. Fernando Alonso – 36 milion $

 

 1. Ed Sheeran – 37 milion $

 

 1. Novak Djokovic – 37.6 milion $

 

 1. Sebastian Vettel – 38.5 milion $

 

 1. Tiesto – 39 milion $

 

 1. Simon Cowell – 43.5 milion $

 

 1. Lewis Hamilton – 46 milion $

 

 1. Calvin Harris – 48 milion $

 

 1. Rory Mcllroy – 50 milion $

 

 1. Paul McCartney – 54 milion $

 

 1. Gordon Ramsey – 60 milion $

 

 1. Elton John – 60 milion $

 

 1. Roger Federer – 64 milion $

 

 1. Adele – 69 milion $

 

 1. Coldplay – 88 milion $

 

 1. Cristiano Ronaldo – 93 milion $

 

 1. K. Rowling – 95 milion $ /Blitz.al/

 

 

Komento
Shperndaje