Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro shpallen fituesit e  festivalit  “Sanremo 2018”

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro shpallen fituesit e  festivalit  “Sanremo 2018”
February 11
02:30 2018

Pas problematikave që patën me këngën e tyre  këngëtari me origjinë shqiptare Ermal Meta dhe Fabrizio Moro arrijnë të fitojnë çmimin e parë të Sanremo 2018″ me këngën “Non mi avete fatto ninete”. Dyshja do të përfaqësojnë Italinë në Eurovizion 2018.

Është hera e parë që një këngëtar me origjinë shqiptare fiton një festival kaq të rëndësishëm siç është Sanremo dhe gjithashtu hera e parë që një shqiptar përfaqëson Italinë në Eurovizion.

Nuk mund të ketë më mirë se kaq dhe ne  i urojmë shumë suksese Ermalit  dhe Fabrizios në Eurosong 2018-të. /Blitz.al/

 

 

 

 

Komento
Shperndaje