Blitz

 Breaking News

Ermal Mamaqi: Marrja e Ramës në film më prishi punë, shteti më kontrollon më shumë

Ermal Mamaqi: Marrja e Ramës në film më prishi punë, shteti më kontrollon më shumë
January 27
10:27 2020

Në datën 29 janar në Pallatin e Kongreseve do mbahet premiera e filmit “I Love Tropoja”. Ajo që është përfolur më shumë kohët e fundit është fakti që Edi Rama do jetë pjesë e këtij filmi në rolin e dajës së Ermalit.

I ftuar në emisioni “ThumbOn” në TV Ora, Ermal Mamaqi ka foli më gjatë për pjesëmarrjen e kryeministrit në këtë film.

Fatma Haxhialiu: Po me Ramën ndodhi ndonjë gjë në sheshxhirim?

Ermal Mamaqi: Ndodhi që njerëzit u habitën që ai erdhi dhe e bëri tekstin siç e kishim programuar ne. Kur po ja prezantoja rolin ishim diku. Po ia lexoja dhe në tekst është një frazë që ky i thotë dikujt: Edhe unë nuk i kam qejf brekët. Ia thashë dhe po prisja reagimin e tij.

“Qenka e fort tha”. 

U habita dhe i thashë me vërtet do e bësh dhe më tha po mo qenka shumë e bukur.  Nuk e ndryshoi tekstin, as e zgjati!

Aulona Musta: Tani i bie që sa të jetë Rama kryeministër i ke të gjitha të sigurta, nga taksat dhe detyrimet.  

Ermal Mamaqi: Përkundrazi! Mendova do kemi ndonjë suport nga shteti, ndonjë lehtësi nga Pallati i Kongreseve.  Zero, zero. Sepse thonë, ja ia kanë dhënë ngaqë është ai aty. 

Share