Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Enver Gjoka, aktori që “pushtoi” filmat amerikan

Enver Gjoka, aktori që “pushtoi” filmat amerikan
July 16
21:30 2016

Enver Gjoka me origjinë nga Mali i Zi, është një aktor shumë i njohur në Amerikë.

Enveri ka luajtur në 12 role të ndryshme në filmat amerikan. Por në një intervistë për “Prive” ai ka thënë se roli që i ka ngelur në mendje ka qenë Viktor që ka luajtur në filmin fanta-shkencor “DollHouse.” Ajo çka i ka ngelur aktorit në mendje nga ky film, ka qenë fakti që ka luajtur së bashku me Eliza Dushkun. Pra, dy aktorë me origjinë shqiptare në në të njëjtin film amerikan.

Ai sapo ka mbaruar kontratën e tij dhe për momentin është duke parë disa skenare për të bërë një kontratë të re në kinematografinë amerikane.

Enveri, edhe pse nuk e flet gjuhën shqipe dhe karrierën e ka ndërtuar përtej oqeanit, flet me krenari për origjinën e tij.

Shperndaje