Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Enca zbulon “fajtorin” e përmbytjeve në Tiranë

Enca zbulon “fajtorin” e përmbytjeve në Tiranë
November 08
15:58 2016

Pas publikimit të këngës më të re të Noizy-t, me titull “Midis Tirone”, në rrjetet sociale janë bërë “meme” të ndryshme  humoristike në lidhje me tekstin e kësaj këngë.

Fillimisht duke u frymëzuar nga “Midis Tirone”  në memet e para filluan të shkruanin edhe për qytetet e tjera, sipas dialekteve të tyre.

Vetëm pak më parë, këngëtarja Enca Haxhia, e cila njihet si një mikeshë e Noizy-t, ka postuar një meme ku në mes të saj është vendosur Noizy me photoshop dhe shkruhet “Midis Tirane ca bëhet mo plako”.

Bashkangjitur me këtë foto këngëtarja ka shkruar: “Kush ma përmbyti Tironën”. Të gjithë sot bëjnë fajtore qeverinë për përmbytjet, ndërsa Enca bën Noizy-n. Ka qenë vetë reperi ai i cili ka komentuar Encës disa emoji duke qeshur në këtë postim./Blitz.al/

zin

 

Komento
Shperndaje