Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Enca tregon origjinën dhe nuk qenka aspak vetëm nga Shqipëria!

Enca tregon origjinën dhe nuk qenka aspak vetëm nga Shqipëria!
March 20
20:30 2018

Pak muaj më parë ishte Demi Lovato ajo që kreu një test ADN-je dhe nxorri ndër të tjera që ishte 1% afrikane.

Duket se një test të tillë e ka kryer (ose jo) edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Enca e cila ka treguar në “ditarin” e saj, Instagram se një pjesë të origjinës së saj e ka nga Portugalia.

“Ju nuk e dinit kurrë, por unë jam 25% portugeze!”, – shkruan këngëtarja e “Love On My Body”.

Zakonisht, testet e ADN-së e ndajnë informacionin gjenetik të trashëguar në pjesë dhe më pas japin përqindjet përkatëse. E mesa duket një pjesë të mirë, Enca e paska nga Portugalia… por nuk ccuditemi sepse ajo i ka marrë më të mirën origjinës së saj: pamjen joshëse si të një vazje nga Andaluzia! /Blitz.al/

Komento

Shperndaje