Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dua Lipa nuk ndalet, kryeson në Billboard

Dua Lipa nuk ndalet, kryeson në Billboard
September 23
13:47 2016

“Billboard + Twitter Emerging Artists” quhet një renditje javore e këngëve më të shpërndara në Twitter për SHBA-në.

Gjatë kësaj jave ka qenë Dua Lipa ajo që ka kryesuar në këtë listë.   Kënga “Blow Your Mind”, e cila ka arritur 10 milionë në Spotify Streams, renditet e para në listën e “Billboard + Twitter Emerging Artists”.

Madje ajo ka kaluar në vend të dytë këngën e Snakeips dhe Zayn “Cruel”, e cila është  një ndër këngët më të dëgjuara të momentit në SHBA. /Blitz.al/

Shperndaje