Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Drake (ri)nis turneun e tij botëror në Europë

Drake (ri)nis turneun e tij botëror në Europë
October 11
14:07 2016

Me vetëm dy ndalesa për turneun e tij veror, “Summer Sixteen Tour”, në SHBA, Drake ka shpallur nisjen e turneut më të ri, “The Boy Meets World Tour” për kontinentin europian.

Me 27 data, “The Boy Meets World Tour” nis më 21 janar në Amsterdam, për të udhëtuar më pas kudo në Europë, si Londër, Dublin, Antwerp, Copenhagen, Paris etj.

Më poshtë do t’ju tregojmë të gjitha datat kur mund të ndiqni “live” reperin kanadez:

Jan. 21 – Amsterdam

Jan. 22 – Amsterdam

Jan. 26 – Glasgow

Jan. 28 – London

Jan. 30 – London

Shku. 1 – London

Shku. 2 – London

Shku. 4 – London

Shku. 5 – London

Shku. 8 – Leeds

Shku. 11 – Manchester

Shku. 12 – Manchester

Shku. 17 – Sheffield

Shku. 19 – Dublin

Shku. 22 – Birmingham

Shku. 23 – Birmingham

Shku. 25 – Oberhausen

Shku. 28 – Antwerp

Mar. 4 – Stockholm

Mar. 5 – Oslo

Mar. 7 – Copenhagen

Mar. 9 – Berlin

Mar. 10 – Hamburg

Mar. 12 – Paris

Mar. 13 – Paris

Mar. 16 – Cologne /Blitz.al/

Shperndaje