Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Divorcohet aktori pas 20 vitesh martesë

August 23
15:30 2016

Aktori Chris Rock është divorcuar nga gruaja Malaak pas 20 viteve martesë. Çifti është shfaqur në sallën e gjyqit në New Jersey të hënën për të finalizuar ndarjen, shkruan TMZ.

Aktori komik 51-vjeçar dhe bashkëshortja e tij kanë tre fëmijë , dy vajzat nga martesa Lola Simone, Zahra Savanna  dhe Ntombi e birësuar në moshën 6 mujore.  Chris ka mbajtur kontakte me të bijat edhe pas ndarjes. Raportohet se tashmë rasti është mbyllur dhe ende nuk është  konfirmuar vlera që Chriss do i paguajë bashkëshortes e cila ka marrë në kujdestari fëmijët.  Aktualisht aktori është në një lidhje që prej fillimit të këtij viti me  aktoren 33-vjeçare Megalyn Echikunwoke. /Blitz.al/

Shperndaje