Blitz

 Breaking News

Dikush e quajti Bebe Rexhën “të plakur” dhe ajo e bëri shembull për gjithë botën

Dikush e quajti Bebe Rexhën “të plakur” dhe ajo e bëri shembull për gjithë botën
August 13
16:20 2019

Bebe Rexha ka hapur sërish debat për paragjykimin e grave dhe vajzave në industrinë e muzikës. Këngëtarja me origjinë shqiptare ka rrëfyer në Instagram se si një burrë i botës së muzikës në SHBA e ka konsideruar të plakur për shkak se po i afrohet të 30-ave dhe e ka kritikuar për fotot provokuese që publikon në rrjetet sociale.

Kjo gjë ka bërë që këngëtarja të reagojë në Instagram duke treguar rastin dhe duke i bërë thirrje t6ë gjitha vajzave që mos të bien pre e komenteve të tilla dhe mos të demoralizohen nga askush.

“Së fundmi një burrë, përfaqësues në muzikë, më tha se po plakesha dhe se stili im është konfuz. Sepse unë jam kantautore që publikoj foto seksi në Instagram dhe kjo nuk është ajo se çfarë duhet të bëjnë kantautoret, sidomos ato në moshën time. Jam 29 vjeç.

Jam e ngopur me të qenit brenda një kutie. Unë i bëj vetë rregullat. Jam e lodhur me faktin që gratë etiketohen si plaka kur rriten në moshë dhe djemtë etiketohen si seksi me kalimin e moshës. Gjithsesi, unë do të bëj 30 vjeç në 30 gusht dhe e dini çfarë, nuk do t’i largohem kësaj. Nuk do të gënjej për moshën apo të këndoj këngë që mendoj se do të shesin më shumë sepse ngjasojnë “më të reja”. Do ta festoj moshën time sepse jam më e mençur, më e fortë dhe më besoni, jam më e dashur se 10 vite më parë”, shkruan  Bebe.

Këngëtarja ka vënë në dukje faktin se gratë dhe meshkujt nuk trajtohen njësoj me kalimin e moshës, gjithnjë ato paragjykohen ndërsa meshkujt komplimentohen dhe kjo është plotësisht e padrejtë./Blitz.al/

View this post on Instagram

I recently had a MALE music executive tell me that I was getting too old and that my brand was “confusing.” Because… I’m a songwriter and I post sexy pics on my Instagram and that’s not what female songwriters are suppose to do, especially for my age. I’m 29. I’m fed up with being put in a box. I make my own rules. I’m tired of women getting labeled as “hags” when they get old and guys get labeled as sexy with age. Anyways, I’m turning 30 on August 30 and you know what, I’m not running away from it. I’m not gonna lie about my age or sing songs that I feel will sell better because they sound “younger.” I’m gonna celebrate my age because you know what, I’m wiser, I’m stronger and TRUST ME I’m a much better lover than I was 10 years ago.

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on

Share