Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dieta që konsumojnë engjëjt e “Victoria’s Secret”, mund ta bëni edhe ju!

Dieta që konsumojnë engjëjt e “Victoria’s Secret”, mund ta bëni edhe ju!
November 18
17:23 2017

Sa herë që i shohim tek sfilojnë në pasarelat më të famshme botërore, mendojmë se çfarë konsumojnë këto modele kaq të famshme si Bella Hadid, Kendall Jenner, Gigi Hadid etj që kanë një trup perfekt e forma të dëshiruara nga të gjithë. Epo mos mendoni se ato rrinë pa ngrënë apo konsumojnë shumë pak. Në fakt bëhet fjalë për një regjim të thjeshtë por që duhet ndjekur sipas këshillave.

Gjumi i duhur – 7-9 orë

Hidratimi 2-4 litra ujë

Mos konsumoni asgjë me sheqer ose ushqime të përpunuara, pa alkool, carbs vetëm  përpara stërvitjes, mos konsumoni shumë karbohidrate, modelet këtë bëjnë  3-5 ditë para shfaqjes.

Sa herë të ndiheni të stresuar meditoni, bëni një shëtitje, apo bëni një dush për të mbajtur në nivel sa më të ulët hormone e stresit.

Ushqimet që duhet të konsumoni janë këto:

Proteinat – Mishi i ku, Peshk.

Arra, avokado, vaj ulliri, vaj kokosi.

Përpara s etë bëni ushtrime  – Patate e ëmbël, kungull , fruta./Blitz.al/

Komento
Shperndaje