Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Del përsëri në shitje shtëpia e Tina Turner dhe bashkëshortit të saj

September 15
16:12 2016

Në Los Angeles është nxjerrë në shitje shtëpia e Tina Turner dhe bashkëshortit të saj. Shtëpisë i është vënë një çmim prej 999.000 $. Mobiliet dhe struktura e shtëpisë tregojnë se është ruajtur me fanatizëm nga njerëzit që e kanë blerë në 1978-n.

Shtëpia ka 4 dhoma gjumi,4 banja, një sallon të madh, pishinë dhe garazh. Ajo është ndërtuar në vitin 1956 dhe përmban detaje që fansat e Turner nuk do t’i humbnin. Tina Turner e shiti shtëpinë e saj pas divorcit në 1978-n, por në këtë shtëpi janë xhiruar disa sekuenca për filmin mbi jetën e saj./Blitz.al/

Komento
Shperndaje