Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dedikimi prekës i Kledi Bahitit: “Një ditë do të të shoh prapë”

Dedikimi prekës i Kledi Bahitit: “Një ditë do të të shoh prapë”
November 29
14:05 2016

Të gjithë e njohim si autor tekstesh të njohura, fitues i disa çmimeve të rëndësishme në festivalet shqiptare, por edhe si kantautor. Bëhet fjalë për artistin Kledi Bahiti, i cili tre vjet më parë publikoi këngën e tij “Më jeto”, kushtuar të vëllait, Redit, i cili nuk jeton më.

Ai ka qenë pika e dobët e Kledit, ndaj dhe kantautori i Threedots e rikujton shpeshherë nëpërmjet fotove në rrjetet sociale. Jo më larg se mbrëmë Bahiti ka postuar një foto ku shkruan: “Një ditë do të të shoh prapë”.

Ky dedikim vjen shumë prekës, sidomos në këtë periudhë festash, kur secili prej nesh i dëshiron afër familjarët./Blitz.al

Nje dite do te shoh prap ??????

A photo posted by KLEDI BAHITI (@kledibahiti) on

Komento
Shperndaje