Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Caytlin Jenner ngre dolli për Donald Trump nga tualeti

Caytlin Jenner ngre dolli për Donald Trump nga tualeti
April 27
18:52 2016

Caitlyn Jenner kishte qenë në kullën Trump në New York për të përdorur tualetin e transgjinorëve sepse Trump ka thënë se të gjithë transgjinorët, përfshirë edhe Jenner, duhet të përdorin dhe të kenë tualetin e tyre.

Jenner ka thënë: “Kjo dolli është ngritur pikërisht në tualet. Kur hyra në tualetin e transgjinorëve iu përmbajta rregullave dhe nuk hodha asnjë produkt femëror aty”.

Trump ka thënë: “Ligji i ri i Karolinës së Veriut ndalon njerëzit të përdorin tualetet publike që nuk përputhen në gjinitë e listuara dhe ka shkaktuar shumë probleme”.

Kështu që ai ka vendosur të ndërtojë një tualet edhe për ta, duke i nxjerrë si një gjini më vete. Jenner, edhe pse më parë nuk ka qenë fanse e Trump-it, mendon se ai është shumë i mirë për çështjet e femrave.  Trump është nderuar si një udhëheqës i egër dhe shkelës i rregullit të Karolinës të Veriut.

Etiketimet
Shperndaje