Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Bruno Mars shpallet “Artisti i Vitit”. Ja lista e fituesve të American Music Awards 2017

Bruno Mars shpallet “Artisti i Vitit”. Ja lista e fituesve të American Music Awards 2017
November 20
10:07 2017

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar ndarja e çmimeve të “American Music Awards”, në Los Angeles. Ky ka qenë 45-vjetori i AMA-s dhe është mbajtur në teatrin e Microsoft.

Tracee Ellis Ross ka pritur yjet në tapetin e kuq dhe ndarja e çmimeve është prezantuar nga Chrissy Metz Justin Hartley, Jared Leto, Jenna Dewan Tatum, Lea Michele. Ndërkohë, disa prej këngëtarëve të njohur kanë performuar gjatë spektaklit, mes tyre janë Christina Aguliera, Kelly Clarkson, Pink, Selena Gomez etj.

Bruno Mars ka fituar çmimin si artisti i vitit.

“Billboard” ka publikuar listën e plotë të fituesve të mbrëmjes, të cilën do ta gjeni më poshtë:

ARTIST OF THE YEAR
Bruno Mars

NEW ARTIST OF THE YEAR
Niall Horan

COLLABORATION OF THE YEAR
Luis Fonsi & Daddy Yankee feat. Justin Bieber, “Despacito”

TOUR OF THE YEAR
Coldplay

VIDEO OF THE YEAR
Bruno Mars, “That’s What I Like”

FAVORITE MALE ARTIST – POP/ROCK
Bruno Mars

FAVORITE FEMALE ARTIST – POP/ROCK
Lady Gaga

FAVORITE DUO OR GROUP – POP/ROCK
Imagine Dragons

FAVORITE ALBUM – POP/ROCK
Bruno Mars, 24K Magic

FAVORITE SONG – POP/ROCK

Luis Fonsi & Daddy Yankee feat. Justin Bieber, “Despacito”

FAVORITE MALE ARTIST – COUNTRY
Keith Urban

FAVORITE FEMALE ARTIST – COUNTRY
Carrie Underwood

FAVORITE DUO OR GROUP – COUNTRY
Little Big Town

FAVORITE ALBUM – COUNTRY
Keith Urban, Ripcord

FAVORITE SONG – COUNTRY
Keith Urban, “Blue Ain’t Your Color”

FAVORITE ARTIST – RAP/HIP-HOP
Drake

FAVORITE ALBUM – RAP/HIP-HOP
Kendrick Lamar, DAMN. 

FAVORITE SONG – RAP/HIP-HOP
DJ Khaled feat. Justin Bieber, Quavo, Chance the Rapper & Lil Ëayne, “I’m The One”

FAVORITE MALE ARTIST – SOUL/R&B
Bruno Mars

FAVORITE FEMALE ARTIST – SOUL/R&B
Beyonce

FAVORITE ALBUM – SOUL/R&B
Bruno Mars, 24K Magic 

FAVORITE SONG – SOUL/R&B
Bruno Mars, “That’s What I Like”

FAVORITE ARTIST – ALTERNATIVE ROCK
Linkin Park

FAVORITE ARTIST – ADULT CONTEMPORARY
Shawn Mendes

FAVORITE ARTIST – LATIN
Shakira

FAVORITE ARTIST – CONTEMPORARY INSPIRATIONAL
Lauren Daigle

FAVORITE ARTIST – ELECTRONIC DANCE MUSIC (EDM)
The Chainsmokers

TOP SOUNDTRACK
Moana 
/Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje