Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Borë në Tiranë, meterologët: Ja ditët kur priten flokët e parë të dëborës!

Borë në Tiranë, meterologët: Ja ditët kur priten flokët e parë të dëborës!
January 17
17:19 2018

Nëse keni pasur dëshirë të vizitoni një vend të malor për të kaluar pak orë në dëborë apo për të bërë foto mos mendoni më sepse sipas meterologëve Tirana do të zbardhet këtë fundjavë.

“Shfaqet mundësia për flokë  dëbore ditën e diel, mesnatën e së dielën duke u gdhirë e hënë”, – është shprehur Laida Porja, meteorologe.

“Nesër do ketë një rënie drastike të temperaturave. Temperaturat do të arrijnë në -8 gradë celcius në zonat e ulëta, do kemi një rritje të vogël, ditën e premte e të shtunën, e pastaj sërish një rënie me 4 ose 5 gradë, pasditen e së shtunës dhe të dielën”, – shpjegon Porja. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje