Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Blendi Fevziu: Ky ka qenë personazhi që kam ftuar më së shumti në “Opinion”

Blendi Fevziu: Ky ka qenë personazhi që kam ftuar më së shumti në “Opinion”
September 07
19:04 2017

Opinion feston sot 20-vjetorin e krijimit të tij. Nëse bëjmë një bilanc të këtij emisioni që suksesshëm ai ka pasur më shumë se 2480 emisione si dhe mbi 10 mijë të ftuar. Por a e dini se cili ka qenë ai që e ka prekur më shumë këtë studio?

Ai është shkrimtari i njohur Ismail Kadare, kjo edhe për faktin që Blendi Fevziu është i apasionuar pas letërsisë, por edhe se ai është një figurat më të famshme të letrave shqipe.

Image result for ismail kadare

Kadare ka qenë një nga të ftuarit e parë të Fevziut dhe shpresojmë të shohim edhe një intervistë tjetër të tij./Blitz.al

 

Komento
Shperndaje