Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Billboard shkruan për një tjetër këngëtare shqiptare… nuk është Rita Ora apo Dua Lipa

Billboard shkruan për një tjetër këngëtare shqiptare… nuk është Rita Ora apo Dua Lipa
November 25
19:56 2016

Një tjetër këngëtare me origjinë shqiptare është duke u bërë pjesë e showbiz-it botëror. Ajo quhet Enisa dhe është shqiptare e Malit të Zi.

Pak ditë më parë ajo ka publikuar këngën e saj të parë “Burn the Bridge”, duke i dhënë kështu fund “cover”-ave të Justin Timberlake, Sia, Adele etj. Ndonëse nuk ka ende një label që të menaxhojë këngëtaren me origjinë shqiptare, media të rëndësishme si Billboard apo iHeartRadio kanë shkruar për këngëtaren e talentuar.

Enisa e ka krijuar vetë tekstin e këngës së saj të parë dhe urojmë që kjo mos të jetë e fundit…

/Blitz.al

1

 

Komento
Shperndaje