Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Autorja e “Fifty Shades of Grey” boton librin e saj të ri, protagoniste një shqiptare

Autorja e “Fifty Shades of Grey” boton librin e saj të ri, protagoniste një shqiptare
April 21
08:32 2019

Autorja e njohur e “Fifty Shades of Gray” ka botuar librin e saj  të fundit të quajtur “The Mister”, një histori hirusheje e shekullit të 21 ku protagoniste është një grua shqiptare.

Ngjarjet ndodhin në Angli, ku Alisia Demaçi është një emigrante shqiptare e sjëlle nga trafikanët aty, e cila është rritur në një ambient të dhunshëm , me një baba dhe të dashur të dhunshëm.

Ajo fillon punë si pastruese në një shtëpinë e një aristokrati të pasur britanik i cili quhet Maxim dhe ndër të tjera është edhe fotograf, model dhe DJ. Ashtu si personazhi i triologjisë së saj të famshme, Christian Grey, edhe djali aristokrat me të cilin dashurohet Alisia është i dhunshëm gjatë aktit seksual. Pikërisht këto skena seksuale janë konsideruar të tepruara dhe libri është vënë në qëndër të kritikave.

Autorja  E.L  JaMes ka ardhur dy herë në Shqipëri për t’u njohur më nga afër me kulturën dhe mendësinë e vëndit tonë./Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje