Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aurela Gaçe bëhet nostalgjike, kujton Dr Florin: “Je me mua në çdo koncert!”

Aurela Gaçe bëhet nostalgjike, kujton Dr Florin: “Je me mua në çdo koncert!”
August 29
08:43 2018

Këtë nëntor që vjen, këngëtari i njohur Dr Flori mbush plot 4 vjet që është ndarë nga jeta. Ai kujtohet shpesh jo vetëm nga familja e tij por edhe nga miqtë e publiku, sepse muzika që la flet vetë…

Aurela Gaçe ka qenë një ndër mikeshat e mira të Dr Florit dhe herë pas herë ajo ndan momente të ndryshme me të në rrjetet sociale. Mbrëmjen e djeshme duket se këngëtarja është bërë nostalgjike dhe ka bërë një postim për mikun e saj të ndjerë…

Ajo ka shkëputur disa fragmente nga kënga e tyre “Baba në ktë skenë”, e realizuar disa vite më parë dhe përbri saj shkruan:

“Flori… mungon për bisedat, humorin, nervin, shpirtin e pastër, për ato ide që vetëm t ii kishe. Në çdo koncert je me mua, e sa herë këndoj pak nga ato që na le, ta dish se publiku këndon me shpirt”.

Humbja e Dr Florit ka qenë mjaft e madhe për të gjithë ata që e njihnin personalisht apo nëpërmjet muzikës së tij…/Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje