Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Audio) Lady Gaga rikthehet në origjinë. Publikon “Perfect Illusion”

(Audio) Lady Gaga rikthehet në origjinë. Publikon “Perfect Illusion”
September 09
13:50 2016

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Lady Gaga ka publikuar më në fund këngën e saj, “Perfect Illusion”.

Ky është projekti i parë pop/rock’n roll i Gaga-s pas publikimit të “Artpop” në vitin 2013, album që i dha një Grammy, një nominim për “Oscar” dhe një performancë në Superbowl.

“Perfect Illusion” e sjell artisten fuqishëm në muzikë, nxitur edhe nga “lufta” që po ndodh aktualisht mes Adele, Beyonce dhe Rihanna-s për të dominuar tregun muzikor këtë vit.

Lady Gaga ka lajmëruar gjithashtu se po punon për të publikuar albumin e radhës, ku “Perfect Illusion” do të jetë single kryesor. /Blitz.al/

Komento

Shperndaje