Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Artistja e famshme amerikane u dhuron këngën të prekurve nga sulmi në Orlando

Artistja e famshme amerikane u dhuron këngën të prekurve nga sulmi në Orlando
June 17
15:25 2016

 

Tragjedia e Orlandos ka lënë tashmë gjurmë në artistë të ndryshëm, ndër të cilët edhe Christina Agiulera.

Pas një pauze të gjatë në muzikë, ajo ka publikuar ditën e sotme këngën “Change”, e cila është një baladë homazh për të gjithë personat që humbën jetën dhe u plagosën në “club”-in “famëkeq” në Orlando.

Kënga është publikuar në llogarinë zyrtare të artistes në Youtube dhe në Itunes. Të gjitha të ardhurat që do të fitohen nga kjo këngë do të shkojnë për familjarët e viktimave.

Prandaj, nëse doni të kontribuoni për viktimat në Orlando, mjafton të paguani 1,29$ në Itunes.

Shperndaje