Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ardit Gjebrea: Ngushëllime dhe kurajo Itali

Ardit Gjebrea: Ngushëllime dhe kurajo Itali
August 27
10:40 2016

Sot është një ditë zie për Italinë dhe personazhe të ndryshëm  kanë shprehur ngushëllimet e tyre për viktimat e tërmetit. Një ndër këta personazhe  është dhe moderatori Ardit Gjebrea.

Nëpërmjet një postimi në Instagram ai ka treguar se sot Amatrice,kishte festën e qytetit. Këtë vit ndryshe nga çdo vit tjetër njerëzit nuk  kanë festuar  “La Sagra di Amatrice” por kanë qenë në zi.

Gjebrea ka shprehur ngushëllimet e tij duke shkruar në fund të postimit: “Ngushëllime dhe kurajo Itali”./Blitz.al/

ardit

Shperndaje