Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Arbër Çepani: Në vend që të më kontrollojë mua, shteti të ndalojë ata që vjedhin miliona euro

Arbër Çepani: Në vend që të më kontrollojë mua, shteti të ndalojë ata që vjedhin miliona euro
July 04
18:29 2016

“Sot më erdhi kontrolli i 47 tatimor për këtë muaj të bekuar… Vjedh miliona euro në mes të aeroportit të kryeqytetit dhe nuk gjendet këmbë polici të të ndalojë dhe të të kontrollojë…”

Kështu e nis postimin në profilin e tij në Facebook, Arbër Çepani – aktivisti i shoqërisë civile.
Arbri, i cili drejton një lokal nëTiranë, ‘denoncon’ kontrollet e shpeshta tatimore në biznesin e tij, duke përmendur paralelisht vjedhjen e pak ditëve më parë të miliona eurove në aeroportin “Nënë Tereza”.

Nuk është rasti i parë në fakt që Arbri shkruan për një problem të tillë dhe kërkon që vëmendja e shtetit të përqëndrohet më shumë në problemet madhore, se sa në bizneset që “shesin kafe e briosh”, siç ai shprehet!

Arbti Statusi

Etiketimet
Shperndaje