Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aleksandër Gjoka ironizon festivalin e fundvitit në RTSH…

Aleksandër Gjoka ironizon festivalin e fundvitit në RTSH…
November 14
16:29 2016

Këngëtari i njohur Aleksandër Gjoka, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka ironizuar festivalin e Radio Televizionit Shqiptar.

“Urime RTSH-së për festivalin kinez që vazhdon të ketë sukses. Të fala nga shoku Mao…”,- shkruan ai.

Duket se këngëtari i hitit “Kuturu” e krahason një ndër festivalet më të njohur në Shqipëri me mallrat kineze, që shpesh janë të pavlera. Por çfarë e ka revoltuar kaq shumë këngëtarin?

Gjoka është shkëputur prej vitesh nga skena e festivaleve shqiptare, por këngët e tij mbeten të papërsëritshme./Blitz.al/

al

Komento
Shperndaje